مرجع تخصصی تهویه البرز فن ایران (صنعتی/ مطبوع)

طراحی و ساخت سیستم های تهویه صنعتی/ هواکش های صنعتی/ فن سانتریفیوژ / وسایل تصفیه کننده هوا / سیستم تهویه ماشین آلات / مشاوره ساخت سیستم تهویه / طراحی تجهیزات تهویه صنعتی/ طراحی تهویه صنعتی/ تهویه کارخانجات و کارگاه ها/ آموزش تهویه صنعتی و مطبوع

مرجع تخصصی تهویه البرز فن ایران (صنعتی/ مطبوع)

طراحی و ساخت سیستم های تهویه صنعتی/ هواکش های صنعتی/ فن سانتریفیوژ / وسایل تصفیه کننده هوا / سیستم تهویه ماشین آلات / مشاوره ساخت سیستم تهویه / طراحی تجهیزات تهویه صنعتی/ طراحی تهویه صنعتی/ تهویه کارخانجات و کارگاه ها/ آموزش تهویه صنعتی و مطبوع

مرجع تخصصی تهویه البرز فن ایران (صنعتی/ مطبوع)

با تشکر از حسن انتخاب شما بازدیدکننده گرامی!

البرز فن ایران مرجعی اینترنتی است که از تاریخ 16 تیر ماه 1394 در حوزه سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) برای افزایش سطح ایمنی و بهداشت در صنایع، راه اندازی شده است. و فعالیت اصلی آن در طراحی و ساخت سیستم های تهویه صنعتی و تهویه مطبوع وارائه مشاوره برای این سیستم ها می باشد. علاوه بر این، در طراحی سیستم های اعلام و اطفا حریق و دیگر زمینه های ایمنی مانند، مشاوره و آموزش نیز فعالیت دارد و سعی شده است مطالب موجود در وبلاگ پوشش مناسبی به مباحث HSE داشته باشند.

در البرز فن ایران متخصصان مجرب و همچنین فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر به عنوان کارشناس ارشد و کارشناس در ارائه مشاوره، طراحی و ساخت سیستم ها خدمت رسانی خواهند کرد و از آبان ماه 1397، اقداماتی جهت افزایش تعداد کارشناسان صورت گرفته است که به زودی با جذب این افراد و ثبت مشخصات و توانمندی ها در منوی کارشناسان وبلاگ، خدمات متنوع تری از طرف البرز فن ایران ارائه خواهد شد.

از همه عزیزان و بازدیدکنندگان و همکاران تقاضا دارم جهت حفظ ارزش این حوزه تخصصی و ایجاد اعتماد و اعتبار، چه در زمینه کپی برداری از مطالب و چه در درخواست طراحی و ساخت سیستم و همچنین دیگر موارد، مضامین اخلاق حرفه ای را رعایت نمایند.

جهت ارائه بهتر خدمات و اطلاع رسانی، نرخ پیش فرض خدمات، در منوهای بالایی وبلاگ درج شده است. همچنین امکان پرسش و پاسخ و منوی ثبت سفارشات محیا شده است. امید است در انتخاب مناسب و تصمیم گیری ها مفید واقع گردد.

تلفن تماس : 09379873875 پیمان فر
ایمیل: ventilation@vatanmail.ir

خبرنامه

Powered by WebGozar

نرم افزار طراحی سیستم های تهویه صنعتی

يكشنبه, ۶ دی ۱۳۹۴، ۱۲:۱۷ ق.ظ

ساخت نرم افزار طراحی سیستم های تهویه صنعتی


سیناپرس: متخصصان بومی در تحقیقاتی ویژه به تهیه و اعتبارسنجی یک نرم افزار جهت طراحی سیستم های تهویه صنعتی دست زده اند که بر اساس مطالعات می توان این برنامه را ابزاری معتبر برای طراحی سیستم تهویه مکنده موضعی دانست.

طراحی سیستم تهویه فرآیند بسیار پیچیده ای محسوب می شود. این فرایند علاوه بر محاسبات وقت گیر برای هر شاخه، جهت متعادل سازی شاخه های موازی نیز نیاز به تکرار محاسبات است. طراحی هود، انتخاب قطر کانال و هواکش مناسب ازجمله مراحل طراحی هستند که بروز خطا در هر مرحله منجر به کاهش عملکرد سیستم گشته و ممکن است هزینه های اضافی بر سیستم تحمیل کند. هم چنین در محاسبات دستی احتمال بروز خطا وجود دارد. به همین منظور نیز محققان ایرانی مطالعه ای برای طراحی و محاسبات سیستم های تهویه مکنده موضعی انجام داده و در همین راستا نیز یک بسته نرم افزاری تهیه و اعتبار سنجی شد.

روش بررسی در این مطالعه به این ترتیب بود که برای ساخت ابزار، برنامه کامپیوتری یاد شده به زبان ویژوال بیسیک نوشته شد. اعتبارسنجی بسته نرم افزاری تهیه شده در دو بخش مورد مطالعه قرار گرفت. در بخش نخست صحت کدهای تهیه شده موردبررسی قرار گرفته و در دومین بخش از اعتبار سنجی برنامه، نتایج محاسباتی آن مورد مطالعه قرار گرفت. نتایج محاسبات هر بخش از برنامه با محاسبات دستی مسائل ساده، تمرینات حل شده در مراجع و نتایج حاصل از محاسبات با یک برنامه اعتباربخشی شده مقایسه گردید. جهت تحلیل آماری نتایج، نمودار بلند- آلتمن به کار گرفته شد.

یافته­ ها نشان از آن داشتند که در سیستم های دارای یک هود (اتصال کانال ها به صورت سری) بیشترین درصد اختلاف میان نتایج مشابه حاصل از برنامه تهیه شده و داده های ثبت شده در مراجع معتبر 72/1% و کم ترین آن صفر درصد بود. در سیستم های مرکب یعنی سیستم هایی که کانال های آن به صورت سری- موازی بوده و بیش از یک هود دارند نیز بیشترین درصد اختلاف میان نتایج مشابه حاصل از این برنامه و داده های معتبر و برنامه های تاییدشده 77/1% درصد و کم ترین آن صفر درصد بود. نتایج نمودار بلند- آلتمن نیز نشان داد که انحراف معیار نتایج حاصل از این برنامه در حل 38 قطعه کانال محاسبه شده برای فشار سرعت، فشار استاتیک و همچنین فشار کل در دامنه 01/0± درصد بوده است.

به این ترتیب می توان از این نتایج این گونه نتیجه گیری کرد که برنامه تهیه شده ابزار معتبری برای طراحی سیستم تهویه مکنده موضعی است و می توان از آن در سطح گسترده بهره گرفت.

منبع: محمدجواد جعفری، فائزه عباس گوهری، لیلا امیدی، سیدکامیار ایزدی، محمدحسین خوشگواه، 1394، تهیه و اعتبارسنجی یک نرم افزار جهت طراحی سیستم های تهویه صنعتی. مجله ارتقای ایمنی و پیشگیری از مصدومیت ها، سال سوم، شماره 2.

لینک منبع

http://sinapress.ir/news/19497/%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%87%D9%88%DB%8C%D9%87-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA%DB%8C

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی