مرجع تخصصی تهویه البرز فن ایران (صنعتی/ مطبوع)

طراحی و ساخت سیستم های تهویه صنعتی/ هواکش های صنعتی/ فن سانتریفیوژ / وسایل تصفیه کننده هوا / سیستم تهویه ماشین آلات / مشاوره ساخت سیستم تهویه / طراحی تجهیزات تهویه صنعتی/ طراحی تهویه صنعتی/ تهویه کارخانجات و کارگاه ها/ آموزش تهویه صنعتی و مطبوع

مرجع تخصصی تهویه البرز فن ایران (صنعتی/ مطبوع)

طراحی و ساخت سیستم های تهویه صنعتی/ هواکش های صنعتی/ فن سانتریفیوژ / وسایل تصفیه کننده هوا / سیستم تهویه ماشین آلات / مشاوره ساخت سیستم تهویه / طراحی تجهیزات تهویه صنعتی/ طراحی تهویه صنعتی/ تهویه کارخانجات و کارگاه ها/ آموزش تهویه صنعتی و مطبوع

مرجع تخصصی تهویه البرز فن ایران (صنعتی/ مطبوع)

با تشکر از حسن انتخاب شما بازدیدکننده گرامی!

البرز فن ایران مرجعی اینترنتی است که از تاریخ 16 تیر ماه 1394 در حوزه سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) برای افزایش سطح ایمنی و بهداشت در صنایع، راه اندازی شده است. و فعالیت اصلی آن در طراحی و ساخت سیستم های تهویه صنعتی و تهویه مطبوع وارائه مشاوره برای این سیستم ها می باشد. علاوه بر این، در طراحی سیستم های اعلام و اطفا حریق و دیگر زمینه های ایمنی مانند، مشاوره و آموزش نیز فعالیت دارد و سعی شده است مطالب موجود در وبلاگ پوشش مناسبی به مباحث HSE داشته باشند.

در البرز فن ایران متخصصان مجرب و همچنین فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر به عنوان کارشناس ارشد و کارشناس در ارائه مشاوره، طراحی و ساخت سیستم ها خدمت رسانی خواهند کرد و از آبان ماه 1397، اقداماتی جهت افزایش تعداد کارشناسان صورت گرفته است که به زودی با جذب این افراد و ثبت مشخصات و توانمندی ها در منوی کارشناسان وبلاگ، خدمات متنوع تری از طرف البرز فن ایران ارائه خواهد شد.

از همه عزیزان و بازدیدکنندگان و همکاران تقاضا دارم جهت حفظ ارزش این حوزه تخصصی و ایجاد اعتماد و اعتبار، چه در زمینه کپی برداری از مطالب و چه در درخواست طراحی و ساخت سیستم و همچنین دیگر موارد، مضامین اخلاق حرفه ای را رعایت نمایند.

جهت ارائه بهتر خدمات و اطلاع رسانی، نرخ پیش فرض خدمات، در منوهای بالایی وبلاگ درج شده است. همچنین امکان پرسش و پاسخ و منوی ثبت سفارشات محیا شده است. امید است در انتخاب مناسب و تصمیم گیری ها مفید واقع گردد.

تلفن تماس : 09379873875 پیمان فر
ایمیل: ventilation@vatanmail.ir

خبرنامه

Powered by WebGozar

۶ مطلب در تیر ۱۳۹۵ ثبت شده است

  نیروی محرکه بیشتر پمپ‌ها و فن‌ها، موتورهای القایی هستند که در دور ثابت کار می­کنند. درایوها دستگاه‌هایی هستند که توان ورودی با ولتاژ و فرکانس ثابت را به توان خروجی با ولتاژ و فرکانس متغیر تبدیل می‌کنند. باید توجه کرد که دور یک موتور تابعی از فرکانس منبع تغذیه آن است.

   استفاده از موتورهای مجهز به کنترل کننده دور، امکان اعمال تغییرات لازم در سرعت موتور فن را به طور دائم فراهم آورده و بدین ترتیب می‌توان با توجه به فرآیند مورد نظر از اتلاف انرژی ایجاد شده در اثر تنظیم کننده‌های مکانیکی جلوگیری کرد. با استفاده از درایو متناسب با بار، هرگونه نیاز به خاموش و روشن کردن موتور و یا ادوات تنظیم کننده نظیر شیر یا دمپر حذف می‌گردد. همچنین استفاده از درایوها، کنترل دقیق سرعت و متعاقب آن، توان خروجی قابل تنظیم را سبب می ­شود که با توجه به استفاده از مدارات الکترونیکی، استهلاک قسمت‌های کنترل کننده در حد بسیار پایین خواهد بود.

   اگرچه هزینه اولیه این سیستم‌ها نسبتاً زیاد می­باشد، ولی صرفه‌جویی حاصل از افزایش بازدهی در اثر استفاده از موتورهای مجهز به کنترل کننده دور، در طول زمان منجر به صرفه‌جویی اقتصادی می­ شود. معمولأ بسته به نوع کاربرد، زمان برگشت سرمایه متغیر خواهد بود.

در این نرم افزار می توان نوع کنترل جریان بر اساس موارد زیر تنظیم نمود:

No flow control

Outlet damper

Voltage control (triac)

Two-speed motor

Cycling (on-off)

Inlet box damper

همچنین می توان بامشخص کردن نوع، میزان دبی عبوری، راندمان و قدرت فن و همچنین تعیین راندمان موتور میزان صرفه جویی انرژی با نصب کنترل کننده دور می توان محاسبه نمود.


جهت استفاده از نرم افزار به وبسایت زیر مراجعه کنید:
http://www.energyenergy.ir/index.php/fa/سرویس-های-محاسباتی/1201-نرم-افزار-محاسبه-صرفه-جویی-انرژی-در-فن-کنترل-کننده-دور


  • ارسلان پیمان فر

مقاله 22:

بهبود طراحی سیستم تهویه مدارس با استفاده از شبیه سازی CFD


دانلود:حجم: 499 کیلو بایت دریافت 
مقاله 23:

سیستم انتقال گاز برای سراحی ونتیلاتور در سیستم تهویه مرطوب


دانلود: حجم: 2.07 مگابایت دریافت


مقاله 24:

به روز رسانی سیستم های ترکیبی تهویه در شرایط صنعتی


دانلود: حجم: 999 کیلو بایت دریافت  • ارسلان پیمان فر

پرسنل تعمیر ونگهداری بخش سرد سازی و تأسیسات تهویه وظایفشان را در موقعیت ها و شرایط متفاوتی انجام می دهند. این کارگران نه تنها بایداز خطرات کارهایی که انجام می دهند مطلع باشند، بلکه لازم است از خطرات سایر کارهایی که پیرامون آنها انجام می گیرد نیز باخبر باشند .خطرات بالقوه شامل ، خطرات الکتریکی ، سرو صدای مضر ،سرمازدگی ، گازهای فشرده و سیلندرها می باشد.

  • ارسلان پیمان فر

در مقاله ای که امروز قرار داده شده است به بررسی صنعت خردایش کک و تولید کربور سیلیسم پرداخته شده است و در ادامه طراحی سیستمی برای جمع آوری و کاهش آلودگی ناشی از این فرآیند آورده شده است


دریافت مقاله
حجم: 343 کیلوبایت


  • ارسلان پیمان فر

در این پست آیین نامه اجرایی ایمنی در صنایع مربوط به چاپ رو گذاشتم که امیدوارم مورد استفاده قرار بگیرهدریافت
عنوان: ایمنی چاپ
حجم: 1.63 مگابایت


  • ارسلان پیمان فر

کمپانی ال جی الکترونیکس، نسل جدید سیستم های تهویه صنعتی را با نام مولتی وی 4 برای مراکز اداری و صنعتی به بازار عرضه کرده که ضریب عملکرد این دستگاه، با بیش از 40 درصد افزایش راندمان نسبت به مدلهای مشابه ارزیابی می شود.

تمامی کمپرسورهای بکار رفته در این سیستم، اینورتر ( دور متغیر) بوده و این به معنی آن است که سرعت چرخش کمپرسور به مقدار بار مورد نیاز کاهش و افزایش می یابد و دیگر نیازی نیست دستگاه با حداکثر توان خود کار کند. این ویژگی باعث مصرف برق کمتر در بارهای جزئی و 25 درصد افزایش قدرت کمپرسور می شود.

با بهره گیری از تکنولوژی تزریق بخار (Vapor injection ) به کار رفته در این دستگاه، ظرفیت گرمایشی آن 27 درصد افزایش یافته و این دستگاه قادر خواهد بود حتی در شرایطی که دمای هوای محیط به 25 درجه سانتیگراد زیر صفر رسیده باشد گرمابخش محیط داخل اتاق باشد.

فناوری صنعتی هایپور (HIPOR ) بکار رفته در این سیستم نیز باعث بازگرداندن روغن در فشار بالا به صورت مستقیم به کمپرسور و کاهش اتلاف انرژی و بهبود کارآیی در عملکرد کلی دستگاه و راندمان بالا می شود.

در نسل جدید سیستم های تهویه صنعتی مولتی وی از مولد دوستدار محیط زیست استفاده شده است؛ همچنین این سیستم به نوعی طراحی شده که در پروژه هایی مانند باشگاههای ورزشی یا اتاق های سرور که نیاز به سرمایش حتی در فصل زمستان وجود دارد و حتی زمانی که دمای هوا تا 10 درجه سانتیگراد زیر صفر هم کاهش یابد بتواند عملکرد سرمایشی داشته باشد.

بیشترین ارتقاع لوله کشی بین واحد بیرونی و درونی ( 110 متر ارتفاع) با هدف حفظ زیبایی فضای شهری، سیستم کنترل روغن هوشمند، سبک وزن ترین دستگاه بیرونی در دنیا، کنترل هوشمند مقدار مبرد و امکان نصب بیشترین تعداد واحدهای داخلی به یک سیستم واحد خارجی از دیگر  ویژگیهای این سیستم است

  • ارسلان پیمان فر