مرجع تخصصی تهویه البرز فن ایران (صنعتی/ مطبوع)

طراحی و ساخت سیستم های تهویه صنعتی/ هواکش های صنعتی/ فن سانتریفیوژ / وسایل تصفیه کننده هوا / سیستم تهویه ماشین آلات / مشاوره ساخت سیستم تهویه / طراحی تجهیزات تهویه صنعتی/ طراحی تهویه صنعتی/ تهویه کارخانجات و کارگاه ها/ آموزش تهویه صنعتی و مطبوع/

مرجع تخصصی تهویه البرز فن ایران (صنعتی/ مطبوع)

طراحی و ساخت سیستم های تهویه صنعتی/ هواکش های صنعتی/ فن سانتریفیوژ / وسایل تصفیه کننده هوا / سیستم تهویه ماشین آلات / مشاوره ساخت سیستم تهویه / طراحی تجهیزات تهویه صنعتی/ طراحی تهویه صنعتی/ تهویه کارخانجات و کارگاه ها/ آموزش تهویه صنعتی و مطبوع/

مرجع تخصصی تهویه البرز فن ایران (صنعتی/ مطبوع)

با تشکر از حسن انتخاب شما بازدیدکننده گرامی از حضور در وبلاگ اینجانب
این وبلاگ از تاریخ 16 تیر ماه 1394 در زمینه سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) برای افزایش سطح ایمنی و بهداشت در صنایع راه اندازی شده است. و فعالیت اصلی آن در زمینه سیستم های تهویه صنعتی و تهویه مطبوع و دریافت سفارشات برای طراحی و ساخت این سیستم ها می باشد. علاوه بر این، در دیگر زمینه های ایمنی مانند ممیزی ها و مشاوره نیز فعالیت دارد و سعی شده است مطالب موجود در وبلگ نیز پوشش مناسب در مورد ایمنی و بهداشت داشته باشند.
از همه عزیزان و بازدیدکنندگان و همکاران تقاضا دارم جهت حفظ ارزش این حوزه تخصصی و ایجاد اعتماد و اعتبار، چه در زمینه کپی برداری از مطالب و چه در درخواست طراحی و ساخت سیستم و همچنین دیگر موارد، مضامین اخلاق حرفه ای را رعایت نمایند.

جهت ارائه بهتر خدمات و اطلاع رسانی، نرخ پیش فرض خدمات البرز فن ایران و اینجانب، در منوهای بالای وبلاگ درج شده است. همچنین امکان پرسش و پاسخ و منوی طرح سفارشات محیا شده است. امید است در انتخاب مناسب و تصمیم گیری بازدیدکنندگان مفید واقع گردد.

تلفن تماس : 09379873875 پیمان فر
(کارشناس مهندسی صنایع - ایمنی صنعتی) (کارشناس ارشد مهندسی صنایع)
ایمیل 1: safety@vatanmail.ir
ایمیل 2: arsalan.1731@gmail.com

نظرسنجی

۶ مطلب در مهر ۱۳۹۵ ثبت شده است


  • ارسلان پیمان فر

دبی هوای تازه

در این بخش چهار روش مورد استفاده جهت تعیین دبی هوای تازه معرفی می شوند. هر چهار روش بر اساس کاهش آلودگی های موجود در هوای محیط تدوین شده اند. این فضا می تواند به اشکال گوناگون توصیف شود: حجم فضا، مساحت فضا و یا تعداد افراد ساکن. این روش ها عبارتند از:

  1. محاسبه دبی هوای تازه بر حسب تعداد دفعات تعویض هوا در ساعت
  2. محاسبه دبی هوای تازه بر اساس مساحت فضا
  3. محاسبه دبی هوای تازه بر حسب تعداد افراد
  4. محاسبه دبی هوای تازه با در نظر گرفتن حداقل سرعت هوا

هر یک از چهار روش بالا بسته به کاربرد در شرایط خاص و معین به کار می روند. در ادامه به معرفی و چگونگی به کارگیری این روش ها می پردازیم.
  • ارسلان پیمان فر

در این پست روش های محاسبه سرعت و فشار استاتیک هوای عبوری از کانال ها به روش های مختلف گفته می شود.

البته باید این موضوع را هم در نظر گرفت که در واقعیت باید عوامل مختلف دیگری را در نظر گرفت و این روش ها به عنوان یک استاندارد هستند  • ارسلان پیمان فر

 بلستر فیلتر هوا


تعویض فیلتر هوا و صرف هزینه های زیاد ناشی از تعویض و خرید فیلتر هوا موجب اختراع وسیله ای برای تمیز کردن فیلتر هوا به منظور کاهش نیاز به تعویض فیلتر هوا شده است.

بلستر فیلتر هوا یک روش جدید برای تمیز کردن فیلتر هوا است که به طور چشمگیری تعویض فیلتر هوا را کاهش می دهد و در واقع موجب افزایش کارایی و طول عمر فیلتر هوا می شود. این فناوری برای تمیز کردن فیلتر هوا در آزمایشات درسطح وسیع اثبات شده است.

این سیستم تمیز کننده فیلتر هوا تنها نیاز به یک منبع ساده هوای فشرده دارد. پورت ها در داخل بلستر فیلتر هوا، با ایجاد یک چرخش ستونی، به طور یکنواخت ارتعاش ایجاد کرده و خاک و ذات را از فیلتر هوا به سمت خارج پرتاب می کند.

  • ارسلان پیمان فر

در این پست راهنمای استفاده از سیستم های تهویه در بیمارستان قرار داده شده است

امیدوارم مورد استفاده قرار گیرددریافت
حجم: 1.81 مگابایت


  • ارسلان پیمان فر

       

تعویض فیلتر هوا کار سختی نیست!!

در اکثر سیستم های گرمایشی و سیستم های تهویه مطبوع، فیلتر هوا در نزدیک ترین محل به مکنده که جریان هوا در آن وجود دارد، قرار می گیرند. هوا با عبور از فیلتر هوا، ذرات اضافی خود را از دست می دهد و به اصطلاح تصفیه می شود. تمام انواع فیلتر هوا ( فیلتر هوا کاغذی ، فیلتر هوا هپا و غیره) تقریبا برای همین منظور مورد استفاده قرار می گیرند.

زمانی که نیاز به جایگزین کردن فیلتر هوا دارید، می توانید گام های ساده زیر را برای تعیین اندازه فیلتر هوا طی کنید. در هر صورت توجه داشته باشید که مراقبت و نگهداری از سیستم تهویه برای اطمینان از عملکرد موثر آن ضروری است. مراقبت از اجزا سیستم تهویه به ویژه فیلتر هوا آن موجب افزایش طول عمر سیستم، کاهش مصرف انرژی و در نتیجه کاهش هزینه ها می شود.

فیلتر هوا در سیستم تهویه باید هر 30 تا 90 روز یکبار عوض شود. با این حال با توجه به انرژی استار (www.energystar.gov)، فیلتر هوا باید هر ماه تعویض شود. به منظور اندازه گیری فیلتر هوا در سیستم تهویه خود قبل از خرید فیلتر هوا ، مراحل ساده زیر را دنبال کنید.

مرحله 1: اندازه گیری طول و عرض

مرحله 2: قبل از تعویض فیلتر هوا برای ایمنی بیشتر، سیستم تهویه را خاموش کنید.

مرحله 3: معمولا فیلتر هوا در سیستم های تهویه در در سمت راست و یا پایین سیستم قرار دارند. اما در موارد کمی، فیلتر هوا ممکن است در ونت (دریچه ها) قرار داشته باشد. در این صورت شما برای تعویض فیلتر هوا به یک فرد حرفه ای نیاز دارید.

مرحله 4: بر روی فیلتر هوا معمولا فلش هایی وجود دارد که تعیین کننده قسمت های داخلی و خارجی فیلتر هوا است. فیلتر هوا باید به راحتی بر روی محل مورد نظر قرار بگیرد.


منبع: http://i-filterair.ir/article


  • ارسلان پیمان فر