مرجع تخصصی تهویه البرز فن ایران (صنعتی/ مطبوع)

طراحی و ساخت سیستم های تهویه صنعتی/ هواکش های صنعتی / وسایل تصفیه کننده هوا / سیستم تهویه ماشین آلات / مشاوره جهت ساخت سیستم تهویه / طراحی تجهیزات تهویه صنعتی/ طراحی تهویه مطبوع

مرجع تخصصی تهویه البرز فن ایران (صنعتی/ مطبوع)

طراحی و ساخت سیستم های تهویه صنعتی/ هواکش های صنعتی / وسایل تصفیه کننده هوا / سیستم تهویه ماشین آلات / مشاوره جهت ساخت سیستم تهویه / طراحی تجهیزات تهویه صنعتی/ طراحی تهویه مطبوع

مرجع تخصصی تهویه البرز فن ایران (صنعتی/ مطبوع)

این وبلاگ از 16 تیر ماه 94 در زمینه سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) برای افزایش سطح ایمنی و بهداشت در صنایع راه اندازی شده است. و فعالیت اصلی آن در زمینه سیستم های تهویه صنعتی و تهویه مطبوع و دریافت سفارشات برای طراحی این سیستم ها می باشد. علاوه بر این در دیگر زمینه های ایمنی مانند ممیزی ها و مشاوره نیز فعالیت دارد(سعی شده است مطالب موجود در وبلگ نیز پوشش مناسب در مورد ایمنی و بهداشت داشته باشند.)
همچنین از همه عزیزان و بازدید کنندگان و همکاران تقاضا دارم اخلاق حرفه ای را چه در زمینه کپی برداری از مطالب و چه در درخواست طراحی سیستم و یا دیگر موارد حفظ نمایند.
تلفن تماس : 09379873875 پیمان فر (کارشناس ایمنی صنعتی)
ایمیل : safety@vatanmail.ir
ایمیل2: arsalan.1731@gmail.com

نظرسنجی

تعویض فیلتر

جمعه, ۲ مهر ۱۳۹۵، ۰۷:۱۱ ب.ظ

       

تعویض فیلتر هوا کار سختی نیست!!

در اکثر سیستم های گرمایشی و سیستم های تهویه مطبوع، فیلتر هوا در نزدیک ترین محل به مکنده که جریان هوا در آن وجود دارد، قرار می گیرند. هوا با عبور از فیلتر هوا، ذرات اضافی خود را از دست می دهد و به اصطلاح تصفیه می شود. تمام انواع فیلتر هوا ( فیلتر هوا کاغذی ، فیلتر هوا هپا و غیره) تقریبا برای همین منظور مورد استفاده قرار می گیرند.

زمانی که نیاز به جایگزین کردن فیلتر هوا دارید، می توانید گام های ساده زیر را برای تعیین اندازه فیلتر هوا طی کنید. در هر صورت توجه داشته باشید که مراقبت و نگهداری از سیستم تهویه برای اطمینان از عملکرد موثر آن ضروری است. مراقبت از اجزا سیستم تهویه به ویژه فیلتر هوا آن موجب افزایش طول عمر سیستم، کاهش مصرف انرژی و در نتیجه کاهش هزینه ها می شود.

فیلتر هوا در سیستم تهویه باید هر 30 تا 90 روز یکبار عوض شود. با این حال با توجه به انرژی استار (www.energystar.gov)، فیلتر هوا باید هر ماه تعویض شود. به منظور اندازه گیری فیلتر هوا در سیستم تهویه خود قبل از خرید فیلتر هوا ، مراحل ساده زیر را دنبال کنید.

مرحله 1: اندازه گیری طول و عرض

مرحله 2: قبل از تعویض فیلتر هوا برای ایمنی بیشتر، سیستم تهویه را خاموش کنید.

مرحله 3: معمولا فیلتر هوا در سیستم های تهویه در در سمت راست و یا پایین سیستم قرار دارند. اما در موارد کمی، فیلتر هوا ممکن است در ونت (دریچه ها) قرار داشته باشد. در این صورت شما برای تعویض فیلتر هوا به یک فرد حرفه ای نیاز دارید.

مرحله 4: بر روی فیلتر هوا معمولا فلش هایی وجود دارد که تعیین کننده قسمت های داخلی و خارجی فیلتر هوا است. فیلتر هوا باید به راحتی بر روی محل مورد نظر قرار بگیرد.


منبع: http://i-filterair.ir/article


  • موافقین ۰ مخالفین ۰
  • ۹۵/۰۷/۰۲
  • ۲۷۵ نمایش
  • ارسلان پیمان فر

تعویض فیلتر

تهویه صنعتی

ساخت تهویه مطبوع

فیلتر هپا

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی