مرجع تخصصی تهویه البرز فن ایران (صنعتی/ مطبوع)

طراحی و ساخت سیستم های تهویه صنعتی/ هواکش های صنعتی / وسایل تصفیه کننده هوا / سیستم تهویه ماشین آلات / مشاوره جهت ساخت سیستم تهویه / طراحی تجهیزات تهویه صنعتی/ طراحی تهویه مطبوع

مرجع تخصصی تهویه البرز فن ایران (صنعتی/ مطبوع)

طراحی و ساخت سیستم های تهویه صنعتی/ هواکش های صنعتی / وسایل تصفیه کننده هوا / سیستم تهویه ماشین آلات / مشاوره جهت ساخت سیستم تهویه / طراحی تجهیزات تهویه صنعتی/ طراحی تهویه مطبوع

مرجع تخصصی تهویه البرز فن ایران (صنعتی/ مطبوع)

این وبلاگ از 16 تیر ماه 94 در زمینه سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) برای افزایش سطح ایمنی و بهداشت در صنایع راه اندازی شده است. و فعالیت اصلی آن در زمینه سیستم های تهویه صنعتی و تهویه مطبوع و دریافت سفارشات برای طراحی این سیستم ها می باشد. علاوه بر این در دیگر زمینه های ایمنی مانند ممیزی ها و مشاوره نیز فعالیت دارد(سعی شده است مطالب موجود در وبلگ نیز پوشش مناسب در مورد ایمنی و بهداشت داشته باشند.)
همچنین از همه عزیزان و بازدید کنندگان و همکاران تقاضا دارم اخلاق حرفه ای را چه در زمینه کپی برداری از مطالب و چه در درخواست طراحی سیستم و یا دیگر موارد حفظ نمایند.
تلفن تماس : 09379873875 پیمان فر (کارشناس ایمنی صنعتی)
ایمیل : safety@vatanmail.ir
ایمیل2: arsalan.1731@gmail.com

نظرسنجی

۴ مطلب در آذر ۱۳۹۵ ثبت شده است

 

   
سیستم‌های تهویه مطبوع و سرمایش متداول مانند کولرهای گازی، توان و انرژی الکتریکی بسیار بالایی را صرف غلبه بر بار سرمایشی نهان یا همان رطوبت موجود در هوا، بویژه در مناطق دارای آب و هوای گرم و مرطوب می‌نمایند. در این سیستم‌ها، کاهش رطوبت هوا با سرد کردن آن و در نتیجه میعان رطوبت موجود در هوا انجام می‌شود. در سیستم‌های سرمایش دسیکنت، رطوبت هوا با استفاده از مواد جاذب رطوبت (مواد دسیکنت) گرفته می‌شود و سپس هوای خشک‌شده، با روشهای مختلف و با انرژی الکتریکی کمتری خنک‌می‌گردد. ماده جاذب رطوبت که می‌تواند مایع و یا جامد باشد، با جذب آب بتدریج اشباع شده و سپس با حرارت دادن، برای استفاده مجدد بازیافت می‌گردد.
پروژه تحقیقاتی «طراحی و ساخت سیستم تهویه مطبوع دسیکنت جامد خورشیدی با ظرفیت ٥تن تبرید» در سال ١٣٨٤ توسط پژوهشگاه نیرو و با مشارکت سازمان انرژی‌های نو ایران آغاز گردید. پس از طی مراحل طراحی و ساخت، این دستگاه برای انجام آزمایشهای عملکرد، جهت تهویه یک سالن کنفرانس در سازمان آب و برق کیش نصب گردید.
در این پروژه ابتدا کلیه سیستم‌های تهویه مطبوع خورشیدی مانند سیستم‌های جذبی و سیستم‌های دسیکنت مایع و جامد بررسی و با یکدیگر مقایسه شده است. سپس یک سیستم تهویه مطبوع دسیکنت جامد بهمراه اجزاء آن طراحی شده است. پس از آن، اجزاء دستگاه براساس این طراحی‌ها ساخته شده‌ و سپس در منطقه دارای آب و هوای گرم و مرطوب شده‌اند. درنهایت با انجام تست‌های مختلف عملکرد دستگاه در شرایط مختلف دما و رطوبت بررسی شده است. آزمایشهای انجام‌شده نشان داده است که در شرایط مشابه، این سیستم بیش از ٣٠درصد انرژی الکتریکی کمتری در مقایسه با سیستم تبرید تراکمی مصرف می‌نماید. از مزایای دیگر این سیستم آن است که هوای تهویه به‌صورت صد درصد از هوای تازه تأمین می‌گردد. بدین ترتیب این سیستم برای استفاده در مواردی مانند بیمارستان‌ها و سالن‌های اجتماعات و برخی صنایع همچون داروسازی، اتاق‌های رنگ و سردخانه‌ها بسیار مناسب می‌باشد.
 
منبع: http://old.nri.ac.ir/
  • ارسلان پیمان فر

مولتی سیکلون

  • ارسلان پیمان فر

پرسش و پاسخ

با توجه به استقبال بازدیدکنندگان از وبلاگ و همچنین تماس هایی که بابت دریافت راهنمایی صورت گرفته است، تصمیم به ایجاد این پست جهت پاسخگویی به سوالات دوستان و همچنین ایجاد فضایی برای افزایش اطلاعات دیگر مخاطبین گرفتم


بازدیدکنندگان و شاغلین محترم که در زمینه تهویه صنعتی و یا دیگر موارد همچنین ایمنی صنعتی فعالیت دارند و یا سوالاتی در این زمینه دارند، می توانند در قسمت نظرات این پست سوال خود را مطرح نمایند تا در کوتاه ترین زمان ممکن، پاسخ و راهنمایی مناسب را دریافت کنند.


  • ارسلان پیمان فر

فیلتر کارتریج برای مکان های با حجم آلودگی پایین

یکی از برنامه های طرح توسعه شرکت زیست فیلتر ساخت وتولید فیلترهای کارتریج می باشد. مورد استفاده این نوع فیلتر ها در زمانی است که حجم غبار کم و یا در موارد دیگردر قسمت ورودی هوای کمپرسورها می باشد.
این نوع دستگاه غبار گیر با توجه به میزان گرد وغبار، نوع آلاینده و اندازه ذرات طراحی و ساخته می شود. این تصویر نمونه ای از یک عدد کارتریج مورد استفاده در سیستم های فیلتراسیون می باشد، لازم به ذکر است که این کارتریج ها محدودیتی از نظر ابعادی نداشته و در ابعاد مختلف ساخته می شود.منبع: http://www.zistfilter.com/

  • ارسلان پیمان فر