مرجع تخصصی تهویه البرز فن ایران (صنعتی/ مطبوع)

طراحی و ساخت سیستم های تهویه صنعتی/ هواکش های صنعتی / وسایل تصفیه کننده هوا / سیستم تهویه ماشین آلات / مشاوره جهت ساخت سیستم تهویه / طراحی تجهیزات تهویه صنعتی/ طراحی تهویه مطبوع

مرجع تخصصی تهویه البرز فن ایران (صنعتی/ مطبوع)

طراحی و ساخت سیستم های تهویه صنعتی/ هواکش های صنعتی / وسایل تصفیه کننده هوا / سیستم تهویه ماشین آلات / مشاوره جهت ساخت سیستم تهویه / طراحی تجهیزات تهویه صنعتی/ طراحی تهویه مطبوع

مرجع تخصصی تهویه البرز فن ایران (صنعتی/ مطبوع)

این وبلاگ از 16 تیر ماه 94 در زمینه سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) برای افزایش سطح ایمنی و بهداشت در صنایع راه اندازی شده است. و فعالیت اصلی آن در زمینه سیستم های تهویه صنعتی و تهویه مطبوع و دریافت سفارشات برای طراحی این سیستم ها می باشد. علاوه بر این در دیگر زمینه های ایمنی مانند ممیزی ها و مشاوره نیز فعالیت دارد(سعی شده است مطالب موجود در وبلگ نیز پوشش مناسب در مورد ایمنی و بهداشت داشته باشند.)
همچنین از همه عزیزان و بازدید کنندگان و همکاران تقاضا دارم اخلاق حرفه ای را چه در زمینه کپی برداری از مطالب و چه در درخواست طراحی سیستم و یا دیگر موارد حفظ نمایند.
تلفن تماس : 09379873875 پیمان فر (کارشناس ایمنی صنعتی)
ایمیل : safety@vatanmail.ir
ایمیل2: arsalan.1731@gmail.com

نظرسنجی

سیستم‌های گرمایشی بر اساس مکانیزم تابش

سه شنبه, ۱۷ آذر ۱۳۹۴، ۰۴:۰۹ ب.ظ

امروزه با شناخت مکانیزم انتقال حرارت تابشی و روشن شدن مزایای این فرایند انتقال حرارت، تمایل بیشتری به استفاده و گسترش این سیستم‌ها به وجود آمده است. اساساً‍‍ً هر سیستم گرمایشی که بیش از 50 درصد فرایند انتقال حرارت نهایی به محیط در آن از طریق تابش صورت گیرد، در دسته‌بندی سیستم‌های گرمایشی تابشی قرار می‌گیرد.



امروزه با پیشرفت تکنولوژی و بررسی و شناخت اصول تابش که در قرون گذشته بدان توجه زیادی نمی‌شد، سیستم‌های حرارتی نوینی همانند پنل‌های گرمایشی و بخاری‌های مادون قرمز معرفی و به بازار عرضه شده‌اند. در کشور ما نیز امکان استفاده از این روش‌های گرمایشی وجود دارد و با استفاده از این سیستم‌ها می‌توان به صرفه‌جویی قابل توجهی در مصرف انرژی دست یافت. این سیستم‌ها مزایای متعددی نسبت به سیستم‌های گرمایشی جابه‌جایی دارند و منجر به صرفه‌جویی انرژی قابل توجهی در مقایسه با سیستم‌های رایج فعلی می‌شوند.
به‌طور‌کلی در ساختمان‌های موجود که دارای سیستم‌های گرمایشی جابه‌جایی هستند، روش‌های ارائه شده در بخش‌های گذشته جهت بهینه‌سازی سیستم‌های رایج موجود پیشنهاد می‌شود. برای واحدهای ساختمانی جدید بی شک انتخاب سیستم گرمایشی تابشی که تعریف آن ذکر شد، بهترین گزینه می‌باشد. باید اشاره کرد که حتی تعویض سیستم‌های رایج با سیستم‌های تابشی در ساختمان‌های موجود نیز منجر به صرفه‌جویی‌های قابل توجه در مصرف انرژی خواهد شد و از نظر اقتصادی کاملاً به صرفه می‌باشد. در ادامه دو تکنولوژی نوین تابشی که در ایران نیز امکان استفاده از آنها فراهم شده است، معرفی می‌گردد. در انتخاب این دو نوع دو تکنولوژی نوین هدف اصلی مکان به کارگیری گرمایشی تابشی در ساختمان‌های موجود مطابق با تکنولوژی موجود در ایران بوده است. این دو تکنولوژی نوین شامل گرمایش کفی با کاربرد بیشتر برای ساختمان‌های غیرصنعتی و بخاری‌های مادون قرمز با سوخت گاز طبیعی برای واحدهای صنعتی و سالن‌های بزرگ با امکان انتقال حرارت موضعی است. در ادامه هر یک به تفصیل تشریح می‌گردد.

دانلود متن کامل مطلبدریافت


مبع: شماره 8 ام فصل نامه سرمایش و گرمایش

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی