مرجع تخصصی تهویه البرز فن ایران (صنعتی/ مطبوع)

طراحی و ساخت سیستم های تهویه صنعتی/ هواکش های صنعتی / وسایل تصفیه کننده هوا / سیستم تهویه ماشین آلات / مشاوره جهت ساخت سیستم تهویه / طراحی تجهیزات تهویه صنعتی/ طراحی تهویه مطبوع

مرجع تخصصی تهویه البرز فن ایران (صنعتی/ مطبوع)

طراحی و ساخت سیستم های تهویه صنعتی/ هواکش های صنعتی / وسایل تصفیه کننده هوا / سیستم تهویه ماشین آلات / مشاوره جهت ساخت سیستم تهویه / طراحی تجهیزات تهویه صنعتی/ طراحی تهویه مطبوع

مرجع تخصصی تهویه البرز فن ایران (صنعتی/ مطبوع)

این وبلاگ از 16 تیر ماه 94 در زمینه سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) برای افزایش سطح ایمنی و بهداشت در صنایع راه اندازی شده است. و فعالیت اصلی آن در زمینه سیستم های تهویه صنعتی و تهویه مطبوع و دریافت سفارشات برای طراحی این سیستم ها می باشد. علاوه بر این در دیگر زمینه های ایمنی مانند ممیزی ها و مشاوره نیز فعالیت دارد(سعی شده است مطالب موجود در وبلگ نیز پوشش مناسب در مورد ایمنی و بهداشت داشته باشند.)
همچنین از همه عزیزان و بازدید کنندگان و همکاران تقاضا دارم اخلاق حرفه ای را چه در زمینه کپی برداری از مطالب و چه در درخواست طراحی سیستم و یا دیگر موارد حفظ نمایند.
تلفن تماس : 09379873875 پیمان فر (کارشناس ایمنی صنعتی)
ایمیل : safety@vatanmail.ir
ایمیل2: arsalan.1731@gmail.com

نظرسنجی

مواد شیمیایی

سه شنبه, ۱۷ شهریور ۱۳۹۴، ۱۱:۴۳ ق.ظ

10 ماده سمی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، با قوی ترین سم های شناخته شده آشنا شوید.

1-باتراکوتوکسین: قویترین سم شناخته شده است که باتراکوتوکسین شهرت خود را در مصرف داروهای سمی که با استخراج سم از بدن قورباغه درست می شدند پیدا کرد، قورباغه ها نیزاین سم را مستقیماً در بدن خود تولید نمی کنند بلکه از هضم پشه های مالاریایی که می خورند بدست می آورند.

2-وی ایکس (v.x): خوشبختانه احتمال تماس شمابا وی ایکس بسیار پایین است.یکی از اولین سلاح های کشتارجمعی شیمیایی می باشد که محققین برای فروش خرده به عنوان آفت کش دردهه 1950 تولید کرده بودند چون تمام انبارهای آن در سراسر جهان منجمله انبارهای اصلی ایالات متحده آمریکا نابود شده اند.

3-تتراکلرودی بنزو پی دی اکسین: این ماده بعنوان آلوده کننده در عامل پرتقالی استفاده می شود که یک ماده خطرناک است.عامل پرتقالی برای از بین بردن گیاهان در نواحی پرتراکم ویتنام تولید شده بود ولی منجر به نواقص عضو پیش از تولد در نوزادان وآسیب های پوستی شد.

4-نابون: یکی از نخستین عامل های اعصاب شناخته شده است،این ماده که بوی میوه میدهد به شکل مه در جایی پاشیده شده وسبب تشنج وفلج شدن می شود. نابون خیلی کشنده نیست اما موفقیت این ماده شیمیایی درجنگ به پیدایش سموم خطرناک تری نظیر ریسین و دومان منجر شده است، سربازان عراقی در آخرین روزهای جنگ ایران و عراق از این ماده برای کشتن هزاران ایرانی استفاده کردند.

5-استریکنین: این ماده عموماً به عنوان آفت کش علیه جوندگان و پرندگان استفاده می شود،به دلیل سهولت درپنهان کردن گمان می رود که استریکنین شخصیت های نارنجی زیادی راکشته است ازجمله اسکندرکبیرورابرت جانسون عضوگروه موسیقی بلوس.

6-سدیم سپانید: ماده شیمیایی متداولی است ولی یک قدم اشتباه باعث احساس بوی بادام خواهدشدومنجربه مرگ درکمترازچندثانیه خواهدشد،سپانید که پروتئینی درمینوکندری است چسبیده وسلول راازجذب اکسیژن باز می دارد.

7-نیکوتین: عضوی از خانواده سایه شب است و بین 3 تا 6 درصد جرم سیگار را تشکیل می دهد، تماس با فرم خالص این مایع در کمتر از چند ساعت باعث مرگ می شود چون نیکوتین ازطریق سلول های غشایی پوست و سر مستقیماً وارد جریان خون می شود.سیگارهایی که از برچسب های نیکوتین استفاده می کنند به راحتی ممکن است دچاراوردوز ومرگ شوند.

 8-اتیلن گلایکول: این ماده درضدیخ ماشین شما هم هست، ارزان است وساده بنظر میرسد،سطح سمیت میانه ای دارد با این حال مزه شیرین آن می تواند سبب شود فرد در خوردن آن افراط کند و در نتیجه اتیلن گلایکول دراثرمتابولیسم به ماده خطرناک تراگزالیک اسید تبدیل می شود،این ماده را از دسترس حیوانات دورنگه دارید چون ممکن است آنرا با منبع غذا اشتباه بگیرند، در اثر خوردن مقدار زیاد آن مرگ به آرامی رخ می دهد و اندام های بدن بصورت سیستماتیک طرف مدت 72 ساعت از رده خارج می شوند.راه درمان آن الکل خوراکی (انیل الکل) است چون الکل بااتیلن گلایکول برای جذب شدن در بدن رقابت خواهد کرد و جلوی جذب آنرا خواهد گرفت.

9-هیدروژن براکسید: هیدروژن براکسید به شدت فرار است و در قفسه حمام شما غلظتی بین3تا 6 درصد دارد،درغلظت های بالاتر بعنوان بیشرانه موشک استفاده می شود. در غلظت های آزمایشگاهی بالاتر از 70 درصد با کوچکترین اشاره منفجر خواهد شد، بمب گذاران سال2005 متروی لندن ازهیدروژن براکسید به عنوان ماده منفجره استفاده کرده و جان52 نفر را گرفتند.

10-دیجوکسین: عصاره گل انگشتانه در مقادیر دیجوکسین باعث افزایش کارآیی قلب می شود،یک پرستاربنام جارلزکولن یا همان (فرشته مرگ) دیجوکسین دارویی رابرای کشتن بیش از 40 بیمار بکار برد.


منبع : (www.imeny.com)

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی