مرجع تخصصی تهویه البرز فن ایران (صنعتی/ مطبوع)

طراحی و ساخت سیستم های تهویه صنعتی/ هواکش های صنعتی / وسایل تصفیه کننده هوا / سیستم تهویه ماشین آلات / مشاوره جهت ساخت سیستم تهویه / طراحی تجهیزات تهویه صنعتی/ طراحی تهویه مطبوع

مرجع تخصصی تهویه البرز فن ایران (صنعتی/ مطبوع)

طراحی و ساخت سیستم های تهویه صنعتی/ هواکش های صنعتی / وسایل تصفیه کننده هوا / سیستم تهویه ماشین آلات / مشاوره جهت ساخت سیستم تهویه / طراحی تجهیزات تهویه صنعتی/ طراحی تهویه مطبوع

مرجع تخصصی تهویه البرز فن ایران (صنعتی/ مطبوع)

این وبلاگ از 16 تیر ماه 94 در زمینه سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) برای افزایش سطح ایمنی و بهداشت در صنایع راه اندازی شده است. و فعالیت اصلی آن در زمینه سیستم های تهویه صنعتی و تهویه مطبوع و دریافت سفارشات برای طراحی این سیستم ها می باشد. علاوه بر این در دیگر زمینه های ایمنی مانند ممیزی ها و مشاوره نیز فعالیت دارد(سعی شده است مطالب موجود در وبلگ نیز پوشش مناسب در مورد ایمنی و بهداشت داشته باشند.)
همچنین از همه عزیزان و بازدید کنندگان و همکاران تقاضا دارم اخلاق حرفه ای را چه در زمینه کپی برداری از مطالب و چه در درخواست طراحی سیستم و یا دیگر موارد حفظ نمایند.
تلفن تماس : 09379873875 پیمان فر (کارشناس ایمنی صنعتی)
ایمیل : safety@vatanmail.ir
ایمیل2: arsalan.1731@gmail.com

نظرسنجی

تهویه صنعتی

چهارشنبه, ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۵:۲۴ ب.ظ

تهویه صنعتی:

سیستمهای تهویه بکار رفته در صنعت بطور اساسی دو دسته اند.

سیستم مولد (supply system)که برای تولید هوای فرآوری شده جهت محیط کار مورد استفاده قرار می گیرد و سیستم تخلیه کننده یا مکنده(Exhaust system) که برای تخلیه آلاینده های تولید شده بوسیله یک فرآیند بمنظور کنترل کیفیت هوای محیط کار در حد قابل قبول بهداشتی بکار می رود.یک برنامه کامل تهویه باید هر دو جنبه تولید وتخلیه هوا(هر دو سیستم هواده و هواکش)را در نظر بگیرد چنانچه حجم هوای تخلیه شده از یک محیط کار بیشتر از هوای تجویز شده به آن باشد، کارگران شاغل در آن محیط با فشار هوایی کمتر از هوای بیرون موجهه خواهند داشت در این شرایط ، هوا بطور کنترل نشده ای از روزنه ها، درها وپنجره های باز وارد محیط کار خواهد شد که نتیجه آن عبارتست از:

1.     احساس عدم آسایش کارگران در زمستان

2.     افزایش هزینه های فرآوری هوا

3.     کاهش کارآیی سیستم مکنده که ممکن است منجر به کاهش  و یا عدم کنترل آلاینده گردد

سیستم های مولد :این سیستم ها به دو منظور بکار می روند:

1.     برای تامین آسایش در مجتمع(سیستم تهویه مطبوع)

2.     برای جایگزینی و تامین هوای تخلیه شده از مجتمع(سیستم جایگزین کننده هوا)

یک سیستم هوا ساز خوب شامل بخشهای زیر است:

بخش ورودی هوا(دریافت کننده هوا)              

صافی(پاک کننده هوا)

باد بزن(هواکش)            

کانال                

توزیع کننده هوا برای پخش هوا


معمولا صافیها، وسایل گرمایشی و سرمایشی و بادبزنها در هم ادغام شده ، و یک واحد به نام هواساز یا مولد هوا نامیده می شود.


سیستم های مکنده: این سیستم ها به دو گروه زیر تقسیم می شوند:

الف ) تهویه مکنده عمومی(General Exhaust System): تهویه مکنده عمومی را می توان برای کنترل گرما ویا مانع آلاینده های تولید شده در یک فضای معین بوسیله حجم زیادی از هوا بکار برد. معمولا به همراه یک سیستم مکنده، یک سیستم مولد بکار می رود تا هوای تخلیه شده را جایگزین کند.

ب )تهویه مکنده موضعی(Local Exhaust System): بر اساس دریافت آلاینده در منبع و یا نزدیک آن کار می کند. زیرا موثرتر بوده ودر با مقایسه با سیستم تهویه عمومی برای تخلیه آلاینده ها ، حجم هوای کمتری نیاز دارد. در حال حاضر به دلیل تاکید بر کنترل آلودگی هوا و نیاز به سیستم های تمیز کننده موثر هوا از این سیستم استفاده می شود.

  • موافقین ۰ مخالفین ۰
  • ۹۶/۰۹/۲۹
  • ۱۶۸ نمایش
  • ارسلان پیمان فر

تهویه صنعتی

سیستم های دمنده

سیستم های مکنده

مولد

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی